fbpx

“Bomba” 30: Vdekja e gazetarit Nikolla Mlladenov, çfarë ka ndodhur? (VIDEO)

Sot populli do ta dëgjojë të vërtetën për vdekjen e gazetarit Nikolla Mlladenov

Hetimi për vdekjen e tij është kryer në mënyrë joprofesionale shprehet Zaev.

Asgjë nga ajo që e thanë në pres konferencë ministrja e brendshme Jankullovska dhe prokurorët publik nuk është e saktë, thotë Zaevi.

Në bisedën e Jankullovskës ajo thotë që personi i fundit që është takuar me Mlladenov ka qenë Stevçe Jakimovski.

Jankullovska pranon se policia e ka ndjekur telefonin e tij.

Ajo pranon se policia e ka gjendur atë sipas sinjalit të telefonit.

Zëdhënësi i policisë Ivo Kotevski shan Mlladenovin duke përdorur fjalë fyese për të në bisedën me Jankullovskën.

Në bisedë në mes Vllatko Mijallkov dhe një bashkëbisedues ata e diskutojnë mundësinë që dikush mund të ketë goditur me veturë atë.

Jankullovska në bisedë me Kotevskin thotë që hetimin tekink le ta bëjnë ata të Fakulltetit makinerik duke përsëritur disa herë fjalët “abe çfarë brengosesh le ta bëjnë si ta bëjnë”.

Jankullovska pranon gjykatësi hetues i rastit është totalisht pa përvojë dhe frikohet se me këtë rast do ta “humb toruan”.

Kotevski thotë që Drejtoria për kundërzbulim mund të ndihmojë në hetim por nuk e bën këtë.

Protugjer thotë që dikush i ka dërguar mesazh të çuditshëm atij duke thënë “ka dëshmi për Mlladenovin”.

Jankullovska thotë që “mos kij gajle se do ta rregullojmë këtë”.

Zaev prezantoi komunikimin me sms mes Jankullovskës dhe Gruevskit në të cilin ajo i shkruan se “ka një detaj të pakënaqshëm në hetim, ka ngjyrë tjetër nga një veturë tjetër në veturën e Mlladenovit”.

Këtë informatë policia nuk e ka zbardhur në publik.

Jankullovska thotë që nuk është me rëndësi se janë gjetur dëshmi si që janë fletpagesat e pikëpagesave ku ka paguar Mlladenov.

Kotevski pranon që policia e ka informatën për ngjyrën tjetër në veturën e Mlladenovit por kjo nuk do të bëhet publike pasi që mund të shkaktojnë “huti” në publik.

Jankullovska pajtohet. Madje, Kotevski thotë që fletëpagesat nuk janë për të dalë në publik pasi që DZK i ka ditur shumë mirë të gjitha lëvizjet e tij.

Kotevski pranon se kamerat e sigurisë nuk kanë punuar në atë rajon.

Jankullovska thotë “nuk është punë e gazetarëve të tregojnë a punojnë apo jo kamerat”.

Jankullovska thotë që nuk është shumë me rëndësi çfarë thonë gazetarët dhe se “për shkak të këtij rasti nuk do të brengoset shumë”.

Jankullovska dhe Kotevski tallen dhe qeshin pas vdekjes së tij.

Ata thonë që duhet edhe gazetarët e tjerë të frikohen duke ua përmendur vdekjen e tij.

Kotevski pranon që është e habitshme edhe për vet publikun pse nuk është gjetur telefoni i Mlladenovit.

Ai njejtë pranon se nuk ka përgjigje edhe për atë se si mund të thotë hetuesia që ai nuk ka pasur asnjë telefonatë për 4 orë.

Zaev prezantoi fotografi nga hetimi.

Zaev kërkon hetim të ri për Mlladenovin.

11227224_364969613712384_1561040579_o

Zaev thotë që ka shumë gjasa që vetura e Mlladenovit të jetë goditur nga një veturë tjetër prandaj ai ka humbur kontrollin dhe ka rënë në humnerë.

Pse policia nuk zbuloi se trupi i tij është gjetur 22 metra larg veturën e jo 7 metra si thanë ata.

“Si mund të mos ketë gjak dhe xhama të thyer si që thotë hetimi zyrtar kur ai ka dalë nga xhami i përparmë i veturës dhe ka fluturuar kaq larg dhe me shpejtësi?”pyet Zaev.

Lexo më shumë: 

BOMBA  1: Gruevski ka përgjuar edhe Ali Ahmetin, Rufi Osmanin dhe Menduh Thaçin (VIDEO)

BOMBA  2: VMRO- DPMNE dhe BDI kanë montuar vendime gjyqësore (VIDEO)

BOMBA  3: Latas, Mijallkov dhe policia montuan burgosjen e Lube Boshkovskit (AUDIO) 

BOMBA  4: Gazetarët nën “tytën” e Mijallkov dhe bandës qeveritare (VIDEO)

BOMBA 5: Plani i Gruevskit për hakmarrje ndaj Canoskit, rrëzim ndërtese.. (VIDEO)

BOMBA 6: Gruevski si i çmendur dhe në mënyrë antiligjore harxhon paratë e kredive dhe të shtetit (VIDEO)

BOMBA 7: Zaev zbardh manipulimet dhe shantazhet e Qeverisë gjatë zgjedhjeve (VIDEO)

BOMBA 8: Ja se çfarë bëri VMRO për ti fituar zgjedhjet (VIDEO)

BOMBA 9: Planet e VMRO-së për bllokimin e Zhernovskit (VIDEO)

BOMBA 10: Lakmitë e Gruevskit për posedime personale (VIDEO)

BOMBA 11: Pushteti vjedh votat, malltreton dhe reketon në qytetin e Zaevit (Audio)

BOMBA 12: Borxhi lahet me borxh, pazaret për gjyqësinë mes BDI-së dhe VMRO-së

BOMBA 13: Gruevski dhe Janakievski, diskutojnë parcelat prej 17 milion eurove (VIDEO)

BOMBA 14: Si Gruevski ujdis tenderë për përfitime personale milionëshe (VIDEO)

BOMBA 15: Si i realizon bizneset milionëshe korruptive Sasho Mijallkovi (VIDEO)

BOMBA 16: Jankullovska me fyerje ndaj shqiptarëve, mobilizon dhe armatën për zgjedhjet

BOMBA 17: Zgjedhjet në Prilep, VMRO gjobiti dhe mbylli kompani dhe lokale

BOMBA 18: Sikletet e Gruevskit dhe VMRO-së për Ligjin e amnestimit të ushtarëve të UÇK (VIDEO)

BOMBA 19: Intervenimet e VMRO-së në Komisionin e lustrimit, kërcënime pas zgjedhjeve (VIDEO)

BOMBA 20: Gruevski, nëpërmjet Jankullovskës pastron gjithë eshalonët e pushtetit (VIDEO)

BOMBA 21: Protugjer dhe Janakieski dakordohen për blerjen e parcelave në Ohër (VIDEO)

BOMBA 22: Punësime partiake dhe keqpërdorime në Universitetin e Shtipit

BOMBA 23 : Gruevski dhe Janakievski përvetësojnë qendrën e Shkupit

BOMBA 24: Gruevski bën listën se cilët gazetar do të punësohen në RTVM (VIDEO)

BOMBA 25: Dëshmi rrënqethëse për Rastin e Sopotit (VIDEO)

BOMBA 26: Lojat e VMRO-së dhe BDI-së për zgjedhjen e Bejtës dhe Ligjin e Branitellave

BOMBA 27: Zaev zbulon mënyrën si shteti ka bërë përgjimin (VIDEO)

BOMBA 28: Bomba e 28: Mijallkovi krijon “ushtrinë” e vet në SGS (VIDEO)

BOMBA 29: Kur policia vret dhe hesht! (VIDEO)

Tags

Lajme të ngjashme

Një koment

Back to top button
Close