fbpx

“Bomba” 29: Kur policia vret dhe hesht! (VIDEO)

Zaev zbulon materiale për vrasjen e djaloshit 21 vjeçar nga polici Igor Spasovski.

Në bisedë mes ministres së brendshme Gordana Jankullovska dhe zëdhënësit të policisë Ivo Kotevski ata i quajnë idiotë gazetarët që pyesin për vrasjen e Neshkovskit.

Jankullovska në bisedë me shefin e kabinetit të Nikolla Gruevskit, Martin Protugjer thonë që policia ka dalë me versionin e vet dhe këtë duhet ta plasojnë mediat proqeveritare.

Kotevski në bisedë me Jankullovskën bisedojnë çfarë të bëjnë me mediat që shkruajnë se vrasjen e ka bërë policia.

Kotevski pranon se policia nuk ka ide se çfarë ka ndodhur atë natë.

Ata bisedojnë që policia disa herë e ka kapur djaloshin për duar dhe e ka lëshuar në tokë por për këtë nuk ka dëshmi. Jankullovska thotë që i ka bindur dy vajza të dalin dëshmitare për këtë punë.

Në bisedat e tyre dëgjohet si policia tenton ta fsheh të vërtetën që mos merret vesh se polici e ka kryer vrasjen gjatës orarit të punës.

Jankullovska për vrasjen: “Mirë po ndodhin kështu punësh”

Shefi i inteligjencës Sasho Mijallkov pranon se këtë e ka bërë polici gjatë orarit të punës.

Ai me Jankullovskën flasin si ta paraqesin në media edhe informatën se ka qenë narkoman që kjo të ndikojë në opinion.

Kotevski tregon se djaloshi ka qenë anëtar i VMRO-së.

Ndërsa Jankullovska pranon se polici e “ka thyer” duke e rrahur djaloshin i cili as ka ikur e as ka bërë rezistencë kundër policisë.

Asaj i vjen keq që ky rast e ka ulur popullaritetin e arrestimit të Ljube Boshkovskit.

Ajo pranon se policia që dy ditë e fsheh rastin.

Rastin e fsheh Urko nga sigurimi i Gruevskit i cili thotë që dy ditë mendohen se çfarë të bëjnë me këtë vrasje.

“Përderisa polici jep deklarata se nuk e ka rrahur, djaloshi duket që është i rrahur për vdekje” pranon Jankullovska.

Ajo dhe Kotevski bëjë konstruksionin se çfarë të thonë në publik. Ivo pranon “nëse kështu veprojmë do të zbulohet se ne gënjejmë”.

Kotevski tregon se policia fsheh krimin e policit.

Ai dhe Jankullovska shohin si mos e tregojnë të vërtetën se çfarë i ka bërë polici djaloshit.

Në bisedë mes tyre dëgjohet se paralelisht me policinë në Maqedoni punon pa kompetenca edhe një “polici” tjetër, ajo e sigurimit të kryeministrit, Nikolla Gruevski.

Ai dhe Jankullovska pranojnë që në versionin për mediat proqeveritare policia e ka shpallur madje vjedhës Neshkovskin.

Në bisedë kuptohet se sigurimi i Gruevskit është i paprekshëm edhe nga vet ministria e brendshme.

Kotevski zbulon se polici vrasës ka qenë në detyrë i caktuar në Kumanovë por ai ka ardhur në Shkup.

Kryeministri Nikolla Gruevski e ka ditur kush e ka bërë vrasjen dhe si policia e ka fshehur këtë me rrena, thotë Zoran Zaev.

Ai ka urdhëruar si të mbarojë ky skandal.

Jankullovska në bisedë me Gruevskin pranon që nëse dikush e di procedurën do të ishte tmerruar se si ky pjesëtar i forcave speciale ka shkuar të sigurojë në shesh pa asnjë urdhër, vetëm me urdhër gojor.

Gruevski e urdhëron atë se çfarë të bëjë.

Zaev kërkon përgjegjësi nga Jankullovska dhe Gruevski.

Lexo më shumë: 

BOMBA  1: Gruevski ka përgjuar edhe Ali Ahmetin, Rufi Osmanin dhe Menduh Thaçin (VIDEO)

BOMBA  2: VMRO- DPMNE dhe BDI kanë montuar vendime gjyqësore (VIDEO)

BOMBA  3: Latas, Mijallkov dhe policia montuan burgosjen e Lube Boshkovskit (AUDIO) 

BOMBA  4: Gazetarët nën “tytën” e Mijallkov dhe bandës qeveritare (VIDEO)

BOMBA 5: Plani i Gruevskit për hakmarrje ndaj Canoskit, rrëzim ndërtese.. (VIDEO)

BOMBA 6: Gruevski si i çmendur dhe në mënyrë antiligjore harxhon paratë e kredive dhe të shtetit (VIDEO)

BOMBA 7: Zaev zbardh manipulimet dhe shantazhet e Qeverisë gjatë zgjedhjeve (VIDEO)

BOMBA 8: Ja se çfarë bëri VMRO për ti fituar zgjedhjet (VIDEO)

BOMBA 9: Planet e VMRO-së për bllokimin e Zhernovskit (VIDEO)

BOMBA 10: Lakmitë e Gruevskit për posedime personale (VIDEO)

BOMBA 11: Pushteti vjedh votat, malltreton dhe reketon në qytetin e Zaevit (Audio)

BOMBA 12: Borxhi lahet me borxh, pazaret për gjyqësinë mes BDI-së dhe VMRO-së

BOMBA 13: Gruevski dhe Janakievski, diskutojnë parcelat prej 17 milion eurove (VIDEO)

BOMBA 14: Si Gruevski ujdis tenderë për përfitime personale milionëshe (VIDEO)

BOMBA 15: Si i realizon bizneset milionëshe korruptive Sasho Mijallkovi (VIDEO)

BOMBA 16: Jankullovska me fyerje ndaj shqiptarëve, mobilizon dhe armatën për zgjedhjet

BOMBA 17: Zgjedhjet në Prilep, VMRO gjobiti dhe mbylli kompani dhe lokale

BOMBA 18: Sikletet e Gruevskit dhe VMRO-së për Ligjin e amnestimit të ushtarëve të UÇK (VIDEO)

BOMBA 19: Intervenimet e VMRO-së në Komisionin e lustrimit, kërcënime pas zgjedhjeve (VIDEO)

BOMBA 20: Gruevski, nëpërmjet Jankullovskës pastron gjithë eshalonët e pushtetit (VIDEO)

BOMBA 21: Protugjer dhe Janakieski dakordohen për blerjen e parcelave në Ohër (VIDEO)

BOMBA 22: Punësime partiake dhe keqpërdorime në Universitetin e Shtipit

BOMBA 23 : Gruevski dhe Janakievski përvetësojnë qendrën e Shkupit

BOMBA 24: Gruevski bën listën se cilët gazetar do të punësohen në RTVM (VIDEO)

BOMBA 25: Dëshmi rrënqethëse për Rastin e Sopotit (VIDEO)

BOMBA 26: Lojat e VMRO-së dhe BDI-së për zgjedhjen e Bejtës dhe Ligjin e Branitellave

BOMBA 27: Zaev zbulon mënyrën si shteti ka bërë përgjimin (VIDEO)

BOMBA 28: Bomba e 28: Mijallkovi krijon “ushtrinë” e vet në SGS (VIDEO)

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close