fbpx

Bomba 27: Zaev zbulon mënyrën si shteti ka bërë përgjimin (VIDEO)

Lideri i opozitës Zoran Zaev në publikimin e bombës së 27 deklaroi se ka materiale të shumtë për përgjimet e mbi 20 mijë qytetarëve.

“Do të dëshmojmë se kush e ka bërë përgjimin. Shefi i inteligjencës, Sasho Mijallkov dhe kryeministri Nikolla Gruevski i kanë bërë përgjimet për interesa personale”, deklaroi Zaev.

Njerëzit që janë ndjekur janë vendosur në lista eksell dhe me pseudonime.

Zaev tregon tabela në eksell me lista të të përgjuarve nga DZK dhe kryeministri Gruevski.

Të përgjuarit politikan janë ndarë në dy tabela ata shqiptar dhe maqedonas.

Në 1955 faqe të Dokumentit shtetëror me titull “Riprodhim” për disa vite janë shkruar bisedat e të përgjuarve dhe janë analizuar të njëjtat.

Është përdorur pajisja e marrë nga Izraeli.

Në bisedë mes ministres Gordana Jankullovska dhe zëdhënësit të MPB, ajo tregon si policia mund ta gjejë telefonin e dikujt.

Jankullovska në bisedë me Mijallkov pranon se polica gënjen se nuk ka inçizime për ndonjë rast.

Jankullovska kërkon nga kryetari i Parlamentit Trajko Veljanovski që të intervenojnë në Ligjin për përgjime që Komisioni parlamentar mos bëjë kontrolle të paparalajmëruara në Drejtorinë për Zbulim dhe Kundërzbulim (DZK).

Jankullovska në konsultim me Mijallkovin sheh çfarë të bëjë që DZK mos të ketë vizita të papritura.

Mijallkov habitet pse Drejtoria e tij të kontrollohet.

Jankullovska bën çmos që mos të kalojë amendamenti për vizitën e Komisionit në DZK.

Jankullovska bën plane si ta bllokojë Komisionin mos ti zë të papërgatitur ata të DZK.

Veljanovski thotë që do demokraci me 120 deputetë.

Jankullovska në bisedë me Mijallkovin thotë që Ligjin e bëjnë jo se duan por se BE ua kërkon dhe i jep ide të ndryshme Mijallkovit si të duket Ligji në favor të DZK që mos kontrollojë punën që e bën Mijallkovi në DZK.

“Le të sjellin vendim për vizitë ats të Komisionit ndërsa ti sillu se nuk do gjë dhe mos i lejo të të vizitojnë pa leje” shprehet Jankullovska.

Mijallkov në bisedë me pronarin e TV Kanal 5, Emil Stojmenov flasin si të montojnë një rast kundër një personit. Mijallkov i kërkon numrin e telefonit dhe emrin e këtij personit dhe “do të kryejë punë”.

Mijallkov tregon që numri i personave të punësuar në DZK duhet të rritet sepse puna e tyre është rritur.

“Nuk kanë përgjuar shërbimet sekrete të huaja por vetë shteti Gruevski dhe Mijallkov. Ky është skandal që i tejkalon masat e skandalit të Uotergejtit në Amerikë ku presidenti dha dorëheqje” tha Zaev.

BOMBA  1: Gruevski ka përgjuar edhe Ali Ahmetin, Rufi Osmanin dhe Menduh Thaçin (VIDEO)

BOMBA  2: VMRO- DPMNE dhe BDI kanë montuar vendime gjyqësore (VIDEO)

BOMBA  3: Latas, Mijallkov dhe policia montuan burgosjen e Lube Boshkovskit (AUDIO) 

BOMBA  4: Gazetarët nën “tytën” e Mijallkov dhe bandës qeveritare (VIDEO)

BOMBA 5: Plani i Gruevskit për hakmarrje ndaj Canoskit, rrëzim ndërtese.. (VIDEO)

BOMBA 6: Gruevski si i çmendur dhe në mënyrë antiligjore harxhon paratë e kredive dhe të shtetit (VIDEO)

BOMBA 7: Zaev zbardh manipulimet dhe shantazhet e Qeverisë gjatë zgjedhjeve (VIDEO)

BOMBA 8: Ja se çfarë bëri VMRO për ti fituar zgjedhjet (VIDEO)

BOMBA 9: Planet e VMRO-së për bllokimin e Zhernovskit (VIDEO)

BOMBA 10: Lakmitë e Gruevskit për posedime personale (VIDEO)

BOMBA 11: Pushteti vjedh votat, malltreton dhe reketon në qytetin e Zaevit (Audio)

BOMBA 12: Borxhi lahet me borxh, pazaret për gjyqësinë mes BDI-së dhe VMRO-së

BOMBA 13: Gruevski dhe Janakievski, diskutojnë parcelat prej 17 milion eurove (VIDEO)

BOMBA 14: Si Gruevski ujdis tenderë për përfitime personale milionëshe (VIDEO)

BOMBA 15: Si i realizon bizneset milionëshe korruptive Sasho Mijallkovi (VIDEO)

BOMBA 16: Jankullovska me fyerje ndaj shqiptarëve, mobilizon dhe armatën për zgjedhjet

BOMBA 17: Zgjedhjet në Prilep, VMRO gjobiti dhe mbylli kompani dhe lokale

BOMBA 18: Sikletet e Gruevskit dhe VMRO-së për Ligjin e amnestimit të ushtarëve të UÇK (VIDEO)

BOMBA 19: Intervenimet e VMRO-së në Komisionin e lustrimit, kërcënime pas zgjedhjeve (VIDEO)

BOMBA 20: Gruevski, nëpërmjet Jankullovskës pastron gjithë eshalonët e pushtetit (VIDEO)

BOMBA 21: Protugjer dhe Janakieski dakordohen për blerjen e parcelave në Ohër (VIDEO)

BOMBA 22: Punësime partiake dhe keqpërdorime në Universitetin e Shtipit

BOMBA 23 : Gruevski dhe Janakievski përvetësojnë qendrën e Shkupit

BOMBA 24: Gruevski bën listën se cilët gazetar do të punësohen në RTVM (VIDEO)

BOMBA 25: Dëshmi rrënqethëse për Rastin e Sopotit (VIDEO)

BOMBA 26: Lojat e VMRO-së dhe BDI-së për zgjedhjen e Bejtës dhe Ligjin e Branitellave

Lajme të ngjashme

Back to top button