fbpx

Shaqiri shpreh gëzimin në Facebook

Anësori nga Kosova, Xherdan Shaqiri është shprehur tejet i gëzuar pas fitimit të Superkupës dhe emocionet e tij i ka shprehur edhe në rrjetin social, Facebook.

“Yessss super cup winner!!!! Super cup gewinner!!! E fitum edhe super cupen!!!!! XS”, ishin fjalët e Xherdan Shaqirit në Facebook.

Së fundmi, Shaqiri është shpallur kampion i Superkupës së Europës duke mposhtur Chelsean me rezultat 5-4 pas penaltive, ku vlen të ceket se ishte pikërisht Shaqiri i cili morri guximin për të goditur penaltinë e fundit.

Lajme të ngjashme

Back to top button