fbpx

Hollande: Intervenimi në Siri edhe pa Britaninë

Presidenti francez, Francois Hollande ka deklaruar se do te marre pjese ne veprimet kunder Sirise megjithe kundershtimin e Britanise.

Lajmi, publikuar ne mediat e huaja i referohet nje deklarate te dhene nga Hollande sot, nje dite pas vetos se Britanise per te mos marre pjese ne nderhyrjen ne Siri.

Hollande ka shtuar se sulmi kimik ne Siri nuk duhet te lihet pa u hetuar dhe kesaj i duhet shkuar deri ne fund.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close