I apostrofuari për sulmin në Gushincë, Kadri Bajrami: S’kam lidhje me sulmet në polici!

Kadri Bajrami nga Stanqiqi i Gjilanit ka përgënjeshtruar zyrtarët maqedonas se ai së bashku me tre të tjerë nga Gjilani ka marrë pjesë në sulmet e Gushincës.

Duke demantuar zyrtarët maqedonas, Bajrami tha se ai as që ka kohë të merret me gjëra të tilla.

”Unë jam fshatar dhe tërë ditën jam marrë me punët e shtëpisë dhe të familjes. U befasova kur e dëgjova emrin tim në lajme. E demantoj këtë gënjeshtër sepse unë jetojë në brezin kufitar dhe merrem me bagëti dhe punë shtëpiake ku edhe e mbajë familjen time”, tha Bajrami për Rajonipress.

LEXO: Zbulohet identiteti i personave që sulmuan stacionin në Goshincë?!

LEXO: Forca të shumta policore drejt Gushincës (VIDEO)

LEXO: Kotevski për sulmin e policisë: Akt terrorist në Likovë nga UÇK-ja

LEXO: Sulmi në polici, Ivanov cakton mbledhje

LEXO: Zymberi: Ngjarja në Gushincë, lojë e fëlliqur e Gruevskit që e bëri me amator

LEXO: Babanovski: Shqiptarët e Maqedonisë asnjëherë nuk përfshihen në lojën për të shpëtuar kriminelët e pushtetit

LEXO: Angellov para disa ditëve paralajmëroi se Qeveria ka paguar 2 milion euro të krijon UÇK të rrejshme

LEXO: Selmani: Nuk ka asnjë bazë për konflikt etnik në Maqedoni

Lajme të ngjashme

Back to top button