fbpx

A është kjo makina më e shpejtë në treg?

Kompania holandeze Donkevoort ka prezantuar modelin e saj të ri D8 GTO Bare Naked Carbon Edition, një model i cili pritet të jetë shumë i shpejtë.

Modeli i ri i makinës është e pajisur me fibra të karbonit të dukshme, material i cili përfshin 90 për qind të karoserisë, elementet e enterierit nga fibrat e karbonit, si dhe motorin e Audisë 2.5-litër TFSI me kapacitet prej 380 kuaj fuqi.

Shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për 2,8 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është e kufizuar deri në 270 km/h.

Lajme të ngjashme

Back to top button