fbpx

Egjipt, ish-presidenti Muhammed Mursi dënohet me 20 vjet burg

Presidenti i zgjedhur me vota dhe i cili u largua nga detyra e tij me grusht shteti ushtarak në Egjipt, Muhammed Mursi u dënua me 20 vjet burg në çështjen e cila njihet në Opinionin publik si “Ngjarjet e İttihadije”.

Lajme të ngjashme

Back to top button