fbpx

Stacioni policor në Gushincë është okupuar nga persona të armatosur

Para pak çastesh ka ndodhur një incident i madh në stacionin policor në Gushincë, komunën e Likovës, shkruan Fokus. Sipas informatave jozyrtare, stacioni policor është okupuar nga persona të armatosur, të cilët i kanë marrë armët dhe i kanë dëbuar policët nga stacioni. Nga SPB Kumanovë nuk japin detaje por paralajmërojnë konferencë për shtyp të zëdhënësit të MPB-së Ivo Kotevski.

LEXO: Kotevski për sulmin e policisë: Akt terrorist në Likovë nga UÇK-ja

LEXO: Zymberi: Ngjarja në Gushincë, lojë e fëlliqur e Gruevskit që e bëri me amator

LEXO: Babanovski: Shqiptarët e Maqedonisë asnjëherë nuk përfshihen në lojën për të shpëtuar kriminelët e pushtetit

LEXO: Angellov para disa ditëve paralajmëroi se Qeveria ka paguar 2 milion euro të krijon UÇK të rrejshme

 

Lajme të ngjashme

Back to top button