fbpx

Pamje të rënda! Mbytet anija me 200 emigrantë në Rodos (Video,+18)

Një anije që kishte 200 emigrantë në bord është fundosur pranë Rodosit, në Greqi.
Raportohet për 3 persona të vdekur, një burrë, një grua dhe një fëmijë.

Autoritetet dyshojnë se ka më shumë viktima.

Dhjetëra policë e forca vullnetare ndodhen në zonë për shpëtimin e emigrantëve.

Mësohet se 28 persona janë dërguar në spital për të marrë ndihmë.

Njerëzit dolën në breg me not përpara fundosjes së anijes. /mapo.al/

Lajme të ngjashme

Back to top button