fbpx

Ndahen pikët në derbin e Madoninnës

Derbi lokal i qytetit të Milanos mes Interit dhe Milanit përfundoi në barazim pa gola.

Sfida e luajtur në San Siro solli futboll cilësor, vecmas nga skuadra e Interit, por golat munguan.

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, u inkuadrua vetëm në pjesën e dytë, por i dha një dinamikë lojës zikaltër.

Madje, ai bëri një pasim fantastik për Mauro Icardin në fundin e takimit, por argjentinasi nuk arriti të shënojë.

Interi tani ka 42 pikë në pozitën e 10-të në renditje, një më pak se Milani një pozitë më lartë.

 

Lajme të ngjashme

Back to top button