fbpx

Chelsea e fitoi derbin e Premier Ligës (Video)

Chelsea ka treguar edhe një herë se është skuadra më e mirë në Premierligë, pasi ka fituar derbin përballë Manchester Unitedit me rezultat 1:0.

Eden Hazard ka qenë vendimtar në këtë takim, pasi shënoi golin e vetëm dhe të fitores në minutën e 38 të takimit.

Pas kësaj fitoreje Chelsea e përforcon pozitën e parë me 76 pikë, 10 më shumë se Arsenali në vendin e dytë, ndërsa Unitedi mbetet në vendin e tretë me 65 pikë.

Lajme të ngjashme

Back to top button