fbpx

BOMBA 22: Punësime partiake dhe keqpërdorime në Universitetin e Shtipit

LSDM-ja sot nga qyteti i Shtipit përmes audio incizimeve prezantoi keqpërdorimet në Universitetin” Goce Dellcev” në Shtip.

Deputeti, Antonio Milloshovski interevnon që të punësohet një person në këtë Universitet shtetëroë, fillmisht si vollenter dhe më vonw si profesor universitar.

E gjithe kjo marreveshje behet mes deputetit te VMRO-DPMNE-se, Antonio MIlloshovki dhe rektorit te universitetit, Sasho Mitrev.

Në bisedat telefonike ndëgjohet se si kurdisen konkurset në disa institucione shtetërore të kontrolluara nga VMRO-DPMNE. Në një bisedë dëgjohet Vanco Konstadinov dhe ish drejtori i ELEM-it, Cingov.

Vlladimir Milloshev nga LSDM e Shtipit ka publikuar edhe bisedën e përgjuar midis Silvana Bonevës dhe Nadica Tançeva-Tulieva ku dakordojnë regjistrim të Bonevës në Universitetin e “Goce Dellçevit”. Në bisedën Boneva pranon se është trup, ndërsa Tuleva thotë se “do kryhet kjo punë”.

Sipas LSDM-së këto dëshmi janë ndërhyrje në autonominë e Universitetit dhe keqpërdorimeve për

Në vazhdim biseda mes Zoran Stavreskit dhe Gordana Jankullovksës përgojojnë Mile (me siguri Jankievskin).

“Miku im Mile më thërret për një lëndë në MPB rreth një investimi…”, thotë Jankullovska.

“Ai është një kopje e keqe. Një ligj nuk ka lexuar në jetën e vet…”, ka thënë Stavreski.

BOMBA  1: Gruevski ka përgjuar edhe Ali Ahmetin, Rufi Osmanin dhe Menduh Thaçin (VIDEO)

BOMBA  2: VMRO- DPMNE dhe BDI kanë montuar vendime gjyqësore (VIDEO)

BOMBA  3: Latas, Mijallkov dhe policia montuan burgosjen e Lube Boshkovskit (AUDIO) 

BOMBA  4: Gazetarët nën “tytën” e Mijallkov dhe bandës qeveritare (VIDEO)

BOMBA 5: Plani i Gruevskit për hakmarrje ndaj Canoskit, rrëzim ndërtese.. (VIDEO)

BOMBA 6: Gruevski si i çmendur dhe në mënyrë antiligjore harxhon paratë e kredive dhe të shtetit (VIDEO)

BOMBA 7: Zaev zbardh manipulimet dhe shantazhet e Qeverisë gjatë zgjedhjeve (VIDEO)

BOMBA 8: Ja se çfarë bëri VMRO për ti fituar zgjedhjet (VIDEO)

BOMBA 9: Planet e VMRO-së për bllokimin e Zhernovskit (VIDEO)

BOMBA 10: Lakmitë e Gruevskit për posedime personale (VIDEO)

BOMBA 11: Pushteti vjedh votat, malltreton dhe reketon në qytetin e Zaevit (Audio)

BOMBA 12: Borxhi lahet me borxh, pazaret për gjyqësinë mes BDI-së dhe VMRO-së

BOMBA 13: Gruevski dhe Janakievski, diskutojnë parcelat prej 17 milion eurove (VIDEO)

BOMBA 14: Si Gruevski ujdis tenderë për përfitime personale milionëshe (VIDEO)

BOMBA 15: Si i realizon bizneset milionëshe korruptive Sasho Mijallkovi (VIDEO)

BOMBA 16: Jankullovska me fyerje ndaj shqiptarëve, mobilizon dhe armatën për zgjedhjet

BOMBA 17: Zgjedhjet në Prilep, VMRO gjobiti dhe mbylli kompani dhe lokale

BOMBA 18: Sikletet e Gruevskit dhe VMRO-së për Ligjin e amnestimit të ushtarëve të UÇK (VIDEO)

BOMBA e 19: Intervenimet e VMRO-së në Komisionin e lustrimit, kërcënime pas zgjedhjeve (VIDEO)

BOMBA e 20: Gruevski, nëpërmjet Jankullovskës pastron gjithë eshalonët e pushtetit (VIDEO)

BOMBA e 21: Protugjer dhe Janakieski dakordohen për blerjen e parcelave në Ohër (VIDEO)

Lajme të ngjashme

Back to top button