fbpx

LG G4 me ekran më të fortë se parardhësit (VIDEO)

Në një video të postuar LG, publikon karakteristikat e telefonit duke e vënë fokusin kryesor tek ekranin QHD. Sipas kompanisë ekrani 5.5-inç LCD do të jetë 25 për qind më i ndritshëm sesa gjenerata e tanishme LG G3.

Ekrani ka një rezolucion 1,440×2,560 dhe 538 pixels për inç, dhe mendohet se ka 20 për qind më shumë ngjyrë sesa paraardhësi i tij.

Sa për krahasim, ekrani 5.5-inç i iPhone 6 Plus ka vetëm 100 për qind spektër të ngjyrave.

Lajme të ngjashme

Back to top button