fbpx

Jahjaga mori pjesë në rivarrimin e 21 personave në Çikatovë (Foto)

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga qëndroi sot në fshatin Çikatovë të Drenasit, ku mori pjesë në ceremoninë e rivarrimit të mbetjeve të 21 personave, të zhdukur gjatë luftës.

Presidentja Jahjaga theksoi se këta janë muajt me te vështirë për të gjithë ne në Kosove, kur përkujtojmë tmerret që përjetuam si shoqëri dhe humbjet që i pësoi pothuajse çdo familje në Kosovë.

Ajo nënvizoi se rivarrimi në Çikatovë na përkujton sa shumë plagë mbesin të hapura dhe se kurrë nuk duhet reshtur së kërkuari drejtësi për secilin qytetar të Kosovës./Indeksonline/

Lajme të ngjashme

Back to top button