fbpx

Shefi i Bankës Evropiane sulmohet nga një grua (VIDEO)

Presidenti i Bankës Qendrore Evropiane, Mario Draghi është përballur sot me një situate aspak te këndshme, ndërsa ishte duke folur ne një konference për shtyp.

Një grua ka kërcyer ne podiumin ku presidenti Draghi ishte duke folur me gazetaret dhe i ka dredhur atij një sasi letrash te grimcuara, duke ju drejtuar edhe me zë te lartë me fjalët “Banka Europiane është një diktatore”.  25 vjecarja me pas doli se ishte anëtare aktiviste e një grupi me emrin Blockupy.

Menjëherë kane ndërhyrë rojet duke neutralizuar sulmin qe sigurisht nuk kaloi pa frike prej italianit Draghi, i cili pasi ka marre paksa veten i është drejtuar auditorit me fjalët “vazhdojmë aty ku e lamë”.

Lajme të ngjashme

Back to top button