fbpx

Fitore e madhe për Porton

Skuadra portugeze, Porto, ka realizuar fitoren më të madhe të këtij stinorit.

Porto triumfoi 3:1 kundër skuadrës superfavorite, Bayern Munich, në takimin e zhvilluar në Estadio di Dragao.

Ricardo Quaresma (4’p dhe 10’) dhe Jackson Martinez (65’) realizuan golat e këtij triumfi për Porton, teksa golin e vetëm të bavarezëve e realizoi Thiago Alcantara (28’).

Lajme të ngjashme

Back to top button