fbpx

Donald Trump për garën për President të SHBA-së: Do të befasoj më 2016

Bizenesmeni republikan amerikan Donald Trump po mendon të bëj zyrtare kandidaturën e tij për President të SHBA’ve.

Burime të mediave amerikane theksojnë këtu, duke rikujtuar se ai vendosi për të mos garuar më 2012 në momentet e fundit.

“Do të befasoj shumë njerëz”, thotë ai.

“Jam i mirë në sondazhe dhe njerëzit mendojnë se unë nuk po garoj. Do të flas për këtë në qershor ose korrik”, theksoi ai.

Hillary Clinton nga ana e demokratëve të dielën tha se do të garoj për të fituar Shtëpinë e Bardhë.

Lajme të ngjashme

Back to top button