fbpx

Çudia kosovare: Gjashtë shikojnë, një punon (Foto)

Se ka mungesë të vendeve të lira të punës në Kosovë, askush nuk e vë në dyshim. Mirëpo, që ka edhe shumë të papunë e të punësuar që janë totalisht përtac, kjo nuk ka dilema.

Në këto foto të bëra nga Veriu.info shihen 7 punëtorë pranë ish ndërtesës së Rilindjes në Prishtinë, ku 6 prej tyre vetëm rrinë dhe shikojnë njërin duke punuar.

Këto pamje ta krijojnë përshtypjen se kemi të bëjmë me 6 shefa dhe një punëtor. /Veriu.info/

Lajme të ngjashme

Back to top button