fbpx

BMW prezanton modelin e ri BMW i5 (Foto)

BMW po punon për të sjellë në treg modelin më të ri BMW i5. Modeli i ri do të jetë i pajisur me motor hibrid, të ngjashëm me konceptin e Serisë 5 GT hibrid.

BMW i5 do të jetë në gjendje të prodhojë fuqinë prej 218 kuajfuqi në motorin me benzinë dhe dy motorët tjerë elektrikë me nga 150 kuajfuqi dhe 272 kuajfuqi, që normalisht në total i bie që të çlirojë 640 kuajfuqi.

Lajme të ngjashme

Back to top button