fbpx

United shkatërroi Cityn

Manchester United i është hakmerr Manchester Cityt për humbjet e shkaktuara në sfidat e fundit.

Djajtë e Kuq kanë shënuar sot fitore në ndeshjen derbi të zhvilluar në Old Trafford me rezultat 4:2.

Ashley Young (14’), Marouane Fellaini (27’), Juan Mata (67’) dhe Chris Smalling (74’) shënuan për Unitedin, teksa dy golat e Cityt i realizoi Sergio Aguero (8’ dhe 89’).

United tani ka 65 pikë në pozitën e tretë në renditje, teksa City është një pozitë më poshtë me katër pikë më pak.

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button