fbpx

Kam vdekur shumë herë…

“Kam vdekur shumë herë duke pritur. Duke pritur një trokitje në derë nga dikush, duke fiksuar tavanin i përhumbur në mendime, duke vëzhguar nga jashtë se mos do hapte derën ndonjëri, duke pritur një telefonatë, një leter, një zile.”

Charles Bukowski ishte një shkrimtar amerikan, i famshëm me poezitë që i ka shkruar me qindra dhe me romanet në stilin e tij tepër real.

Lajme të ngjashme

Një koment

  1. shpirt ti mos prit. me keshtu thenie mos me vrit. ec ketu pak me poshte zbrit. edhe ai me xhocka eshte duke prit.

Shiko edhe
Close
Back to top button