fbpx

Të bësh art me shkumën e makiatos

Një kafeteri në Filipine i shërben klientëve të saj makiato me portrete të ndryshme të realizuara në shkumë. Pronari i Bunny Baker Café në Manila bën karikatura të ndryshme në filxhan, pa asnjë kosto shtesë.

Artisti Zach Yonzon vizaton më shumë idhullin e vendasve, boksierin Manny Pacquiao.

Mjetet e tij janë luga dhe një shkop i hollë, të cilin e zhyt në çokollatë të zezë për vizatimin e tipareve.

“Turistët që vijnë këtu nuk kanë parë kurrë diçka të tillë. E shumta kanë parë një zemër ose një gjethe në shkumën e makiatos së tyre. Kur shohin punën time, habiten pa masë”, thotë Zach./ Top Channel

Lajme të ngjashme

Back to top button