fbpx

11 vjeçari autik vizaton hartën e botës

Mendoni se keni një kujtesë të mirë? Mendohuni përsëri. Të vizatosh hartën e botës nga fillimi mund të konsiderohet një gjë e vështirë, një detyrë pothuajse e pamundur për kujtesën tonë.

Megjithatë, imazhet ku tregojnë një Nju Yorkez duke e bërë këtë gjë janë bërë të famshme në internet, dhe ai që e realizoi ishte vetëm një djalë 11 vjecar.

Një profesore në Nju Jork ftoi djalin e saj 11 vjecar autik në një nga klasat e saj ku djali u ul në një karrige duke parë hartën e botës dhe e memorizoi atë në kujtesë përpara se ta vizatonte.

Një studente e fotografoi djalin duke vizatuar dhe babai i saj i postoi fotot në komunitetin online, Reddit./Oranews/

2760287600000578-3031662-image-a-4_1428570616456

Lajme të ngjashme

Back to top button