fbpx

Tifozët rusë: Kosova është e motrës sonë Serbi

Në ndeshjen mes Spartakut të Moskës dhe Kuban Krasnodar janë shfaqur pankarta kundër Kosovës.

Tifozët e Spartakut të Moskës iu janë bërë krah tifozëve serbë duke bërtitur njzëri “Kosova është Serbi”.

Gjithashtu ka patur edhe pankarta të tilla si “Beograd Mars ’99, kujtojeni” apo “Serbi, motra jonë m kurrë s’do të jesh vetëm”.

Rusët tashmë e kanë bërë traditë të shkruajnë pankarta kundër Kosovës në përkrahje të Serbisë.

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button