fbpx

Bayerni triumfon përball Borussias

Skuadra bavareze, Bayern Munich, ka shënuar fitore minimale në derbin kundër Borussia Dortmundit.

Bayerni triumfoi 1:0 në sfidën e zhvilluar në Signal Iduna Park duke iu afruar edhe më shumë titullit të kampioni.

Robert Lewandowski (36’) realizoi golin e vetëm dhe të fitores për skuadrën e Pep Guardiolas në këtë sfidë.

Bayerni tani ka 67 pikë në kreun e Bundesligës, 10 më shumë se Wolfsbugu që mban pozitën e dytë.

 

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button