fbpx

Princ Leka nxjerr në shitje pallatin e Mbretit Zog (FOTO)

Duket se situata financiare e pasardhësit të ish-mbretit Zog nuk është aspak e mirë.

Kjo për faktin se Leka II Zogu ka prej kohësh një kredi të pashlyer në një bankë të nivelit të dytë dhe tashmë do të jetë i detyruar të humbasë një nga pronat më me vlerë që i ka lënë gjyshi për ta shlyer, transmeton Telegrafi.

Sipas gazetes “Shqiptarja.com” Vila e Zogut në Durrës ka dalë në ankand nga një shoqëri përmbarimore në mënyrë që të shlyhet kredia prej 518 mijë euro, që ka marrë në 2009 nipi i Ahmet Zogut.

Pallati i Mbretit Zog 3Pallati i Mbretit Zog 2Pallati i Mbretit Zog 1

Lajme të ngjashme

Back to top button