fbpx

Xhaka afër kalimit tek Bayerni

Mesfushori prishtinas, Granit Xhaka, është duke u bërë një yll në Bundesligën gjermane.

Graniti tani ka marrë lëvdata edhe nga analisti zviceran, Andreas Boni. Ky i fundit shkruan në Blick se Graniti është i kompletuar për të luajtur te Bayern Munichu, raporton Gazeta Express.

“Ylli 22-vjeҫar i përfaqësueses është në formën e jetës së tij. Ai në këtë formë mund të jetë kandidatë te Bayerni kur Xabi Alonso (34), Bastian Schweinsteiger (30) dhe Philipp Lahm (31) të pensionohen”, shkroi Boni në Blick.

 

Lajme të ngjashme

Back to top button