fbpx

Chelsea ja prish “pazarin” Unitedit për Bale

Sipas asaj që shkruan tabloidi britanik “Daily Mail”, Chelsea është i gatshëm ti ofrojë Gareth Bale një super-kontratë me qëllim transferimin e tij nga Real Madrid.

Bëhet fjalë për një pagë javore prej 300 mijë eurosh, ndërsa për kartonin e tij “Blutë” e Londrës janë të gatshëm ti ofrojnë kampionëve të Europës rreth 75 milionë sterlina.
Pritet përgjigja e uellsianit dhe klubit madrilen.

Lajme të ngjashme

Back to top button