fbpx

Fenomen i frikshëm dhe i rrallë në SHBA! (Foto/Video)

Një fenomen i rallë dhe i frikshëm ka ndodhur në juglindje të SHBA-së, paraqitja e një vorbulle reshë ka mahnitur mbarë botën.

Ky fenomen i reve, nuk njihet ende zyrtarisht nga Organizata Botërore Meteorologjike. Është i njohur në gjuhën latine si “undalatus asperatus” që do të thotë “valë e trazuar e reve”.

Ky koleksion i pabesueshëm i reve të trazuara ka ndodhur të hënën në mëngjes në pjesën e Gjoergjisë dhe Karolinës së Jugut.

Lajme të ngjashme

Back to top button