fbpx

Shpërthen një pus nafte në Marinzë të Fierit, evakuohen banorët

Fushën naftëmbajtëse Patos-Marinzë. Ngjarja ndodhi rreth orës 08:00 të mëngjesit të së mërkurës në afërsi të shkollës së fshatit Marinzë, por fatmirësisht nga shpërthimi nukka të lënduar.

Policia nodhet në vendgjarje dhe ka bërë evakuimin e disa familjeve dhe nxënësit e shkollës që ndodhen në afërsi të pusit të shpërthyer.

Mësohet se pusi i përket fondit të ndaluar të kompanisë Bankers.

Lajme të ngjashme

Back to top button