fbpx

Horoskopi ditor, 29 Mars 2015

Dashi

Sot është një ditë shumë e mirë për të bërë një pushim total dhe për tu qetësuar. Mendoni diçka relaksuese, në mënyrë që të s’lodheni dhe të jeni të gatshëm për të nisur një javë të rëndë. Do të përdorni disa praktika, të cilat do t’ju japin rezultatet e kërkuara.

Demi

Nuk është ditë e keqe. Do të keni mundësi të realizoni disa ndryshime të rëndësishme, por njëkohësisht nuk është se do të ndodhë ndonjë gjë e një rëndësie të veçantë. Njerëzit rreth jush do të jenë të njëjtët dhe do t’ju inkurajojnë në veprimet që do të ndërmerrni.

Binjakët

Diçka nuk do t’ju lejojë të ndiheni një person tërësisht i lirë. Me shumë mundësi, gjatë gjithë ditës do të mendoni për punë, shkollën apo disa çështje që ju kanë ngelur pezull në jetë, nga ana sentimentale. Do të merrni përsipër disa përgjegjësi dhe do të duhet ti mbani ato. Tregohuni fleksibël dhe elokuentë në atë që do të thoni e bëni.

Gaforrja

Asgjë nuk do të ndodhë në anën tuaj të jashtme, por brenda jush diçka do të rritet e forcohet së tepërmi. Kjo mund të ketë të bëjë si me vetëbesimin ose një ndjenjë tjetër, ndoshta t lidhur me dashurinë apo respektin ndaj nj personi. Duhet ta zbuloni vetë. Mundohuni të mos lejoni të tjerët të prishin harmoninë tuaj.

Luani

Sot do të mund të realizoni të gjitha gjërat që keni më shumë për zemër. Do të injoroni disa persona apo disa veprime që të tjerët do të bëjnë për t’ju acaruar dhe për t’ju krijuar gjendje ankthi apo stresi. Sot gjithçka do të varet nga ju dhe do të mendoni se asgjë nuk do të mund t’jua prishë ditën.

Virgjëresha

Sot rrezikoheni të fokusoheni tek disa persona apo tek disa gjëra të caktuara aq shumë, saqë mund të humbisni kontaktin me realitetin. Mos ndërveproni me personat të cilët nuk përshtaten në asnjë drejtim me ju, pasi shumë shpejt mund të krijoni varësi prej tyre.

Peshorja

Mos u drejtoni gjatë gjithë kohës nga egoizmi. Mundohuni të shikoni se cila mund të jetë e mira e përbashkët, për të vendosur në lidhje me një projekt tuajin. Në vend që të ndryshoni gjithë situatën, mundohuni të përshtateni me të apo të rregulloni pjesë të vogla të saj. Kujdesuni për anën tuaj financiare.

Akrepi

Sot nuk do të mund të ndikoni tek të tjerët me anën tuaj të jashtme, siç jeni mësuar deri tani. Mos u mundoni të merrni nga të tjerët më shumë se sa ata vetë duan t’ju japin. Do të falni dashuri dhe në të njëjtën kohë do të tregoheni shumë romantikë gjatë mbrëmjes së sotme.

Shigjetari

Mund të jeni pasivë gjatë kësaj dite, por mos u shqetësoni sepse çdo gjë do të jetë e justifikueshme. Do të ktheheni pas në kohë dhe do të përfshiheni nga nostalgjia, por megjithatë, nuk do të humbni kontaktin me realitetin. Mundohuni të mos i tregoni ndjenjat tuaja, pasi disa persona do të përfitojnë në vazhdimësi prej tyre.

Bricjapi

Dita e sotme do t’ju ofrojë balancë shpirtërore, siguri dhe kënaqësi. Do të shijoni gjithçka që keni dhe në mënyrë tepër të zgjuar nuk do të përpiqeni të fitoni apo merrni më shumë. Atmosfera që do të krijohet rreth jush do të jetë tepër premtuese dhe do t’ju mbushë me vetëbesim.

Ujori

Duhet të përqendroheni, të mos jeni të çorganizuar dhe njëkohësisht të merrni të gjitha masat e nevojshme, në mënyrë që të arrini të mbijetoni, ose të arrini ato që ju dëshironi. Nëse do të ndiheni sikur nuk keni fat, mos u shqetësoni sepse nuk ka të bëjë me asgjë të tillë. Duhet vetëm të kapni dhe fitoni çfarë ju duhet në momentin e duhur.

Peshqit

Cilësitë tuaja më të mira gjatë kësaj dite do të jenë durimi dhe qetësia. Mos bëni asnjë gjë që nuk është në përputhje me parimet tuaja. Do të jeni të përgjegjshëm dhe nuk do të dilni në asnjë moment nga vetja. Është një ditë shumë e mirë për të bërë ato gjëra që ju pëlqejnë më shumë. /noa/

Tags

Lajme të ngjashme