fbpx

Spanja fitore minimale ndaj Ukrainës

Spanja ka fituar me shumë vështirësi përballë Ukrainës, pasi fitoi me rezultat minimal 1:0.

Golin e vetëm dhe të fitores në këtë takim e shënoi Alvaro Morata në minutën e 28’, gol ky i tre pikëve në këtë takim.

Pas kësaj fitoreje Spanja mbetet në vendin e dytë në Grupin C, 3 pikë më pak se sa Sllovakia që mposhti Luksemburgun 3:0.

 

Lajme të ngjashme

Back to top button