fbpx

Simulimi i fatkeqësisë/Ja çfarë ndodhi në avionin e kobshëm gjerman (Video)

Ekspertët francez e kanë krijuar simulimin e asaj se çfarë ndodhi në aeroplanin Airbus-320, i cili u rrëzuar të martën në Alpet franceze.

Simulimi është krijuar në Simulatorin Evropian të fluturimeve, kurse pamja e kokpitit (kabinës), pasi që ai në Simulator është bërë ngjashëm me Boing 737, transmeton Indeksonline.

Të rikujtojmë, 150 njerëz u vranë kur aeroplani i kompanisë Germanwings u rrëzua në Alpe.

Prokurori francez, Brice Robin, ka deklaruar dje se fajtor për fatkeqësinë është ndihmës-piloti Andreas Lubitz, i cili qëllimisht e çoi drejt shkëmbinjve aeroplanin e linjës Barcelonë-Dyseldorf. /Indeksonline/

Lajme të ngjashme

Një koment

  1. I papranuesbem justifikimi.i tmerrshem.
    A nuk kontrollohen keta pilota apo ndihmesat e tyre para se te pilotojne?
    Pra ska prob se vdesin 150 persona te pafajshem sot neser cdo dite .mjafton nje raport mjeksor.dhe gjithcka vazhdon si me pare.Nese cdo qytetar ne bote nuk fluturon me pas ngjarjeve te tilla a do te kontrollojne kompanite ajrore si aeroplanet ashtu edhe pilotet?!.

Back to top button