fbpx

Netanyahu u kërkon falje arabëve për fyerjet

Kryeministri izraelit në ikje, Benjamin Netanyahu, i kritikuar në mënyrë të veçantë nga SHBA-ja, kërkoi falje publike për disa deklarata fyese në lidhje me arabët izraelitë gjatë fushatës zgjedhore.

Deklaratat e Netanyahut të bëra gjatë një takimi me arabët izraelitë në Jerusalem, u publikuan nga televizionet, ku ai thonte se “E pranoj që deklaratat e mia të fundit kanë ofenduar disa qytetarë izraelitë dhe anëtarët e komunitetit të arabëve izraelitë. Ky nuk ka qenë kurrë qëllimi im. Kërkoj falje për këto deklarata”. /albeu

Lajme të ngjashme

Back to top button