fbpx

Rrëzohet një aeroplan në Francë – 147 të vdekur

Airbusi 320 i cili po fluturonte nga  Barcelona në Dusseldorf është rrëzuar në jug të Francës raporton Reuters. Aeroplani po mbante 142 pasagjerë dhe disa anëtarë të ekuipazhit dhe të gjithë mendohet se kanë vdekur. Ai është rrëzuar në alpet franceze, transmeton zeri.info.

Ai është gjetur pranë një fshati në Francë derisa nuk dihet ende për të mbijetuar.

Lajme të ngjashme

Back to top button