fbpx

Gati modeli i ri Mercedes-Benz GLE

Mercedes-Benz gati për të sjellë në treg modelin GLE. Mësohet se makina e re e Mercedesit do të ketë motorin e GLE 450 AMG turbo të dyfishtë V6 3.0 litër, e cila do të jetë me fuqi prej 670 kuaj.

Mercedes GLE i ri do të ketë motor të kombinuar me transmision automatik që do të shpenzonte deri në 4.7 litra në 100 kilometra.

Ndërkohë pritet që ky model të vije dhe në një version hibrid, për të cilin detajet akoma nuk dihen.

Lajme të ngjashme

Back to top button