fbpx

United fiton derbin dhe i afrohet kreut

Louis van Gaal dhe Manchester United i tij ka shënuar nj fitore të madhe në sfidën kundër Liverpoolit.

Djajtë e Kuq triumfuan 2:1 midis Anfeild, për ta konfirmuar vetën në Ligën e Kampionëve për stinorin tjetër.

Juan Mata ishte heroi i kësaj fitoreje për Unitedin me dy golat e tij (14’ dhe 59’) në një ndeshje ku kapiteni i vendasve, Steven Gerrard, u ndëshkua me të kuq vetëm më pak se një minutë pas u inkuadrua në lojë (46’).

Daniel Sturridge (69’) realizoi golin e vetëm të Liverpoolit në këtë takim.

United tani ka 59 pikë në pozitën e katërt në renditje, teksa Liverpooli mbetet e pesta me 54 pikë.

Lajme të ngjashme

Back to top button