fbpx

Zhernovski: Guximi i Zaevit motivi për të bashkuar qytetarët dhe opozitën

“Me bombat e ardhshme do të vazhdojë që të zhvishet metoda e qeverisjes së Gruevskit. Pas kësaj Qeveria teknike duhet të përgatis terrenin për mbajtjen  zgjedhjeve të para të lira dhe demokratike pas shumë vitesh”, thotë kryetari i komunës Qendër,Andrej Zhernovski.

Ai tha se kamë dërguar porosinë se opozita tash duhet të bashkojë gjithë forcat e saja dhe kurajon që tregon lideri Zoran Zaev dhe kjo duhet të jetë motivim për bashkimin e të gjitha partive dhe qytetarëve në vend.

 

Lajme të ngjashme

Një koment

  1. Po e vertet eshte kjo duhet te gjithe te mblidhemi i madh e i vigol,shqiptar, maqedon,turq,boshnjak,rom etj bashk dhe Gruevskin,Ametin ,Thaçin kriminelet qe moren ne qaf shiqerin ti varim mes qytetit

Back to top button