fbpx

Formacionet e mundshme Barcelona – Real Madrid?

Sonte do të zhvillohet ndeshja më e madhe në botë për klube Barcelona-Real Madrid.

Barcelona dhe Real Madrid kanë bërë përgatitjet e fundit para takimit më të rëndësishëm të sezonit që do të zhvillohet ndërmjet këtyre dy skuadrave në Camp Nou.

Të dy skuadrat sonte pritet të zbresin në fushë me formacionet me të mira, me Barcelonën favorite, pasi luan vendëse dhe është lidere e La Ligës.

Formacionet e mundshme sipas Mundo Deportivos janë këto:

Barcelona: Alves, Pique, mathiu, Alba, Rakitic, Mascherano, Iniesta, Messi, Neymar, Suarez

Real Madrid: Casillas, Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo, Isco, Kroos, Modric, Ronaldo, Bale, Benzema

 

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button