fbpx

Protestueset tentuan të hyjnë në RTVM, i përqafuan dhe puthën policët (VIDEO)

Qindra qytetarë sot janë grumbulluar qindra qytetarë për të protestuar kundër RTVM-së dhe vendimit të prokurorisë për mos emetimin e bombave të opozitës.

Njësitë speciale të MPB­-së bllokuan hyrjen e RTVM-­së. Përpjekja për të hyrë nuk qe ashtu siç pritej, sepse nuk ishte Angelov ai që tentoi të depërtonte nëpërmjet kordonit të policisë. Ai u bëri thirrje protestueseve femra që të nisen drejt hyrjes.

” Nisuni drejt RTVM­-së që të shohim se cili sigurim dhe cila polici do të ushtrojë dhunë ndaj jush”, tha Angelov.

Protestueset femra nuk ja arritën të depërtojnë pasi që ishin të bllokuar nga njësitet policore.

Në protesta janë emituar me altoparlantë edhe bisedat e përgjuara.

Në protestën e sotme morën pjesë regjisorë, gazetarë, aktorë dhe aktivistë të Plenumit të Studentëve.

11033133_349626961913316_1767564203_o

11045600_349626841913328_1513094701_o

Lajme të ngjashme

Back to top button