fbpx

Krasniqi sonte del në ring me ritmet e Bareshës (Video)

Boksieri nga Kosova, Haxhi Krasniqi, nesër në Rostock të Gjermanisë, do të luftojë për titullin e botës në versionin WBO, në kategorinë gjysmë të rëndë.
Do të jetë Jurgen Brahmer, kundërshtari i Haxhi Krasniqit.

Krasniqi njihet për dashurinë që ka për Kosovën, ku pas çdo meçi, viziton Kosovën.

Madje Haxhi Krasniqi, gjatë meçeve të tij, në ring ngjitet me këngën e këngëtares së madhe shqiptare, Nexhmije Pagarusha, “Bareshën”, dhe në meçin e nesërm, do ta bëjë një gjë të tillë.
Krasniqi kur ishte në Kosovë herën e fundit, pati thënë se kënga “Baresha”, është një këngë që e pëlqen shumë.

Lajme të ngjashme

Një koment

  1. Me padurim presim mecin e sondshem dhe jemi shum te bindur se nuk do te na zhgenjeni dhe se do te na dhuroni nje spektakel te madh dhe se hyrja e juaj ne ring me ndihmen e te madhit Zot dhe kengen e bilbilit ju do te na dhuroni te ghith Shqiptarve ane e mban botes nje Tytull kampiono bote dhe gezim te pa pare,suksese

Back to top button