fbpx

Shaqiri në karikaturën e ditës

Interi edhe këtë vit do të mbetet pa asnjë trofe. Skuadra e njohur italiane, mbrëmë ka humbur mundësinë e vetme për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve, pasi është eliminuar nga Europa League, nga gjermanët e Wolfsburgut.

Në ndeshjen në San Siro që përfundoi 1:2 në të mirë të gjermanëve, golin e fitores e shënoi “Lordi” Bendtner.

Ky gol ka bërë që në mediet “Lordi” të bëhet karikaturë. Roberto Mancini, Xherdan Shaqiri dhe Lukas Podolski, shfaqen të gjunjëzuar para sulmuesit danezë.

Lajme të ngjashme

Back to top button