fbpx

Partia e Romëve nesër plas “bombat” para Qeverisë

Partia për emancipimin plotë të Romëve (PEPR) nesër në orën 11:30 do ët organizoj një marsh protestues që do të fillojë nga parking I sallës së sporteve “Kale”.

Pjesëmarrësit e protestës do të shkojnë deri para ndërtesës së Qeverisë, ku para të pranishmëve dhe para opinionit publik do të mbajnë fjalim aktivist, si dhe kryetarja e PEPR-së Samka Ibraimovski.

Në protestë do të prezantohen edhe audio inçizimet nga “bombat” që kanë të bëjnë me zgjedhjet në Shuto Orizare.

Lajme të ngjashme

Back to top button