fbpx

Microsoft prezanton modelin e ri Lumia 430 Dual SIM

Microsoft Lumia 430 Dual SIM është teleoni më i ri dhe më i lirë nga Microsoft.

Lumia 430 Dual SIM është model që bazohet në Windoës Phone, pasi që e njëjta do të shitet për 70 dollarë, dhe ky çmim vlen edhe pa kontratë me operatorët mobil.

Modeli i ri i telefonit, Lumia 430 Dual SIM vjen me Windoës Phone 8.1 dhe përditësimin Lumia Denim, ekranin në 4 inç me ËVGA dhe rezolucionin 800 x 480 piksel në 235 PPI.

Karakteristikat tjera të telefonit Microsoft Lumia 430 Dual SIM përfshijnë edhe procesorin dual core Qualcomm Snapdragon 200 në 1.2GHz, 1GB RAM dhe 8GB memorie të brendshme.

Pritet që Microsoft Lumia 430 Dual SIM të dalë në treg gjatë muajit prill dhe fillimisht do të ofrohet në tregjet në zhvillim dhe vendet e Evropës Lindore

Lajme të ngjashme

Back to top button