fbpx

Ja çiftet e çerekfinales së Ligës së Kampionëve

Tashmë dihen çiftët e çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çiftet e çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Ndeshja kryesore do të zhvillohet ndërmjet dy finalistëve të vitit të kaluar Atletico Madrid dhe Real Madrid, ndërsa përballje mjaft interesante do të jetë edhe ajo ndërmjet PSG-së dhe Barcelonës.

Ndeshjet e para do të zhvillohen me 14-15 prill, ndërsa ato të kthimit me 21-22 prill.

1. PSG – Barcelona

2. Atletico Madrid – Real Madrid

3. Porto – Bayern Munchen

4.Juventus – Monako

Lajme të ngjashme

Back to top button