fbpx

Tërmet prej 3,1 ballësh në rrethinën e Shkupit

Një tërmet me magnitudë prej 3,1 ballësh sipas shkallës së Rihterit sot në mëngjes në orën 7 e 12 minuta është ndjerë në rrethinën e Shkupit.

Siç informon Observatori sizmologjik, tërmeti rrjedh nga rajoni epi qendror i Shkupit dhe është ndjerë në fshatin Rashçe, Sillvare e Epërme dhe e Poshtme, Kondovë, Saraj dhe në rrethinë me intensitet prej III deri IV ballë sipas Shkallës Evropiane makrosizmike

Lajme të ngjashme

Back to top button