fbpx

Kalojnë më tutje Fiorentina, Dynamo Kiev dhe Napoli

Fiorentina i dha një mësim të mirë skuadrës nga kryeqyteti italian, Roma.

Viola triumfoi lehtë 3:0 në udhëtim ndaj romakëve për ta siguruar kalimin tutje në Ligën e Evropës.

Gonzalo Rodriguez (9’p), Marcos Aonso (18’) dhe Jose Maria Basanta (22’) shënuan golat e kësaj fitoreje për Fiorentinën.

Kualifikimin tutje e siguroi edhe Dynamo Kiev e cila mposhti 5:2 Evertonin. Ajo kaloi para me rezultat të përgjithshëm, 6:4.

 

 

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button