fbpx

Shqiptarja në The voice kids of Germany (Video)

Të rinjtë po tregojnë çdo ditë e më shumë sukses në muzikën botërore e kjo falë e talent show ku po shërben si trampolinë për depërtim.

Në formulën e “The Voice Kids” të Gjermanisë ka konkuruar një shqiptare me këngën “Airplanes” e cila ka mahnitur jurinë e në të ndodhet hiq më pak se fituesja e Eurovisionit Lena e cila me këngën Satellite u bë fenomen botëror e ndërsa klasifikohet si e më e klikuara në festivalit europian.

Gjatë interpretimit të Alberinës Lena dhe Mark u ngritën në këmbë dhe shtypën butonet për ta rrëmbyer në ekip shqiptaren./Prive.al

Lajme të ngjashme

Back to top button