fbpx

S’kemi elitë të mirëfilltë politike

Lideri i Listës për Shqipërinë Natyrale, Koço Danaj ka vlerësuar se Prishtina dhe Tirana nuk kanë elita të mirëfillta politike.

Ai ka thënë për ‘Epokën e re’ se këto elita nuk kanë vizion dhe se ato janë të interesuara vetëm për pushtet.

Ndërkaq, duke folur për çështjen e formimit të Gjykatës Speciale, Danaj ka theksuar se kjo gjykatë është një skandal dhe ‘krim demokratik’.

Ai ka deklaruar se nëpërmjet kësaj gjykate lobi proverb në BE është duke kërkuar hakmarrje ndaj UÇK-së. /Telegrafi

Lajme të ngjashme

Back to top button